A Dág, a MEAFC és a MAFC legyőzése után a negyedik idegenbeli mérkőzését is megnyerte a férfi röplabda Extraligában a MÁV Előre Foxconn. A székesfehérvári alakulat a legutóbbi 4. helyezett DEAC vendégeként Debrecenben diadalmaskodott két nagyon sima és egy szoros szettben 3-0-ra, így négy fordulót követően vezeti az alapszakasz tabelláját a szintén százszázalékos, de egy meccsel kevesebbet játszó Kaposvár és a múlt héten legyőzött MAFC-BME előtt.

Omar Pelillo együttese esélyeshez méltóan kezdett, végig vezetve, úgy nyerte meg 25-12-re az első játszmát, hogy 0-0 után még döntetlenre sem álltak a felek, 0-1, 0-2 után 6-9-ig viszonylag szoros volt a csata, aztán Slaibe vezetésével begyújtotta a rakétákat a Loki és egy 9-1-es csapással hamar padlóra küldte vendéglátóját.

A második játékrészben mindjárt egy elsöprő 11-2-es etappal nyitott a MÁV Előre, Slaibe és Pesti nagyon elemében volt, alig hibázott a két játékos. Jelentős előnye tudatában kényelmesebb röplabdával is simán, egy újabb 25-12-es részsikerrel növelte 2-0-ra előnyét a kék-fehér gárda.

A végül utolsónak bizonyult szett jóval szorosabban alakult, mint az első kettő, a teher nélkül játszó DEAC végig jól kapaszkodott, sőt, a hajrában 21-19-re vezetett is, de egy 0-4-es rohammal fordított és nyert végül 25-22-re, összességében pedig 3-0-ra a fehérvári gárda, melyben Slaibe 15, Pesti 12 pontig jutott.

A MÁV Előre Foxconn a következő körben ugyancsak idegenben, a szintén rendkívül jó erőkből álló Kazincbarcika ellen lép pályára november 2-án, szombaton 19.00 órakor, ám előtte még egy Magyar Kupa nyolcaddöntő is vár rá október 27-én, vasárnap a MAFC otthonában, Fóton.